Mustvee sai Grossi Toidukaupade kaupluse

21/12/2018
Jaga:

Möödunud nädalal Mustvees avatud Grossi Toidukaupade kauplus tõi kohalikele mitmekesisema kaubavaliku ning uuendusi linnaruumi. Jaeketil jätkub mitmeid laienemisplaane ka uude aastasse.

Eelmisel reedel avas uksed AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad kauplus Mustvee linnas aadressil Tähe 9, kus asus varem politseimaja.Ettevõtte omanik Oleg Gross rääkis, et tegu oli väga heas korras praktiliselt uue hoonega, aga kaupluseks ei sobinud see kuidagi. „Pidime hoone raske südamega ära lammutama,“ tõdes Gross. Mustvee kauplus on kolme kassaga, suuruseks on veidi alla tuhande ruutmeetri ning hoones asub ka apteek. Kaupluse juurde rajati parkla, mille osas nentis Gross, et see ehitati maksimaalse suurusega, mis sinna võimalik teha oli, kuid parkla jääb sellest hoolimata kitsaks.

Panus kohalikku arengusse

Ettevõtja rääkis, et koostöö kohaliku omavalitsusega oli konstruktiivne ning arendada aidati ka Mustvee linna taristut. „Ehitasime korraliku kergliiklustee enda kaupluse juurest kuni kesktänavani välja,“ märkis Gross, lisades, et samuti asfalteeriti üks tänav.Ka Mustvee tsentraalse soojatootmisega ühinemine oli ettevõtte teadlik valik. „Liitusime nende soojasüsteemiga, et aidata kaasa selle jätkusuutlikkusele – mida suurem on maht, seda parem hind,“ selgitas Gross.Kuna väiksemates paikades ei ole sageli nõuetele vastavat veevõtukohta Päästeametile, tuli ettevõttel ka veemahuti rajada. „Kahjuks väikestes kohtades teeb investeeringu kallimaks see, et ei ole sellist võimekust nagu suuremates linnades, kus kõik hüdrandid ja muu olemas on. See oli meil nüüd teine kord, kui pidime veemahuti ise ehitama, esimese tegime Järva-Jaanis,“ rääkis jaeketi omanik.

Mustvee vallavanem Jüri Morozov hindas samuti kaupluse avamisele eelnenud koostööd AS OG Elektraga positiivselt.

„Mustvee Vallavalitsusele on oluline avaliku- ja erasektori hea koostöö, luuakse ju selle tulemusena uusi teenuseid ja üldiselt ühiskondlikke väärtusi. Grossi toidukaupluse ehituse protsess kujunes sujuvaks ning ehitus valmis kiiresti,“ kommenteeris Morozov ning tõstis lisandväärtusena esile just linna peatänavalt kaupluseni ehitatud kergliiklusteed.

 

Paremad tingimused ostjatele

Mustvee vallavanema hinnangul parendab uus kauplus kohalike ostlemise võimalusi. „Suvel kahekordistub Mustvee linna ja selle lähiümbruse (Kasepää, Lohusuu, Vilusi, Kalmaküla) elanike arv. Tavaline on, et toidupoodides on järjekorrad, kaupa napib ja valik on kesine. Avatud Grossi Toidukaupade kauplus loob ostjatele paremaid tingimusi nii kauba valiku osas, lühendab järjekordi ja mõjutab kaupade hindade kujunemist,“ märkis Morozov.

Ka Oleg Gross tõi esile, et sealsete tarbijate jaoks toidukorv nüüd odavneb. „Seda tingib vaba konkurents, mis oli Mustvees nõrk,“ selgitas ta.

Kohalike elanike heameelt uue kaupluse üle võis kuulda avapäeval. „Elan ise vähe kaugemal, aga linna tulles sõitsin ikka mööda ja vaatasin, kaugel asjaga ollakse. Ootasin, et uus pood valmis saaks,“ rääkis Mustvee vallas elav Asta.

„Soojemal ajal on meil siin päris palju liikumist – suvitajad ja läbisõidul olijad. Kohalikud mõtlesid ammu sellest, et mõni kauplus võiks juurde tulla,“ nentis proua Asta.

Uudistamas olnud Meelika rõõmustas aga lettidel pakutava valiku üle. „Hoone on kena ja ümbrus ilusti korras. Aga minu jaoks isiklikult mitmekesistab uus kauplus valikuvõimalusi – tänagi hakkasid lisaks sooduspakkumistele mitmed huvitavad tooted silma. Eks igal poeketil on ju ikka omad eripärad, millele rohkem rõhku pannakse,“ jagas ta muljeid.

Oleg Grossi sõnul on Mustvees esimese nädala põhjal näha väga kõrget omatoodangu müüki. „Sobitume vastastikku väga hästi – Mustvee rahvas ja meie tootmine. Omatoodangu osakaal müügi protsendist on kaks korda kõrgem kui mujal piirkondades. Ostetakse lihakraami ja muud sellist kaupa, mida ise kodus valmistada,“ kirjeldas jaeketi omanik.

Grossi sõnul on Mustvee kauplus talvise avamise kohta üle ootuste hästi käima läinud. „Kui praegu on selline soe vastuvõtt, siis on selge, et suvel hakkab see kauplus kindlasti väga hästi toimima. Meil on paralleel tuua Iisakust, sealne kauplus teenindab samuti Peipsi äärt ja seal ümber olevaid asustusi. Mustvee ei saa kindlasti nõrgem olema,“ arutles ettevõtja uue kaupluse edasise käekäigu üle.

 

Uue aasta plaanid

Tulevikku vaadates rääkis Oleg Gross veel, et 2019. aastal on plaanis avada vähemalt neli uut kauplust, neist kaks esimest Narvas – üks märtsis ning teine juunis. Lisaks soovitakse avada Võru kauplus, millele praegu ehituspakkumisi võetakse. 2019. aasta lõpuks peaks valmima ka Grossi Toidukaupade kauplus Põltsamaal.

Täie hooga käib ettevõttel ka uue lao ehitus. „Järgmisel aastal samal ajal peaks meil toimuma kaupade väljastamine juba uuest laost,“ sõnas Gross, lisades, et praegu veetakse trassi gaasiküttele üleminemiseks, sest oma katlamaja jääb nõrgaks.

Uus laohoone tuleb 1,5 hektari suurune ja 10 meetrit kõrge, osaliselt kahekordne ning 25 kaubalaadimise estakaadiga.

 

 

Liisi Kanna