Grossi Toidukaupade Tapa kauplus uueneb

02/11/2018
Jaga:

Tapa südalinnas asuvas Grossi Toidukaupade kaupluses on käimas ehitustööd, mille käigus saab hoone uue välisilme.

AS OG Elektrale kuuluv Tapa Grossi Toidukaupade kauplus asub 1950ndate lõpus ehitatud vanas raudteelaste klubis, mis renoveeriti 1998. aastal. Jaeketi omanik Oleg Gross rääkis, et toona viimistleti hoone väljast profiilplekiga. „1990ndate lõpus oli see odav ja lihtne materjal,“ meenutas ettevõtja.
Nüüd tajuti aga vajadust kaasaegsema lahenduse järele. „Tapa linn tegi keskväljaku korda ja meie kauplus oma välisfassaadi poolest ei sobitunud enam linnapilti,“ tõdes Gross, lisades, et teatavat mõju avaldas ka sealne konkurents, kuna mõni aeg tagasi avati Tapal uus ja nägus Coopi kauplus.
„Seal ei olnud valikut – see tuleb korda teha! Seda enam, et me asume täpselt südalinnas,“ märkis Gross.
AS OG Elektra kinnisvarahaldur Kertu Olu rääkis, et uuendustööde käigus soojustatakse kogu hoone väga efektiivsel ja kaasaegsel meetodil PUR-vahuga ning vahetatakse profiilplekk välja Kivex betoonkiud plaatide vastu. Värvikombinatsioonis kasutatakse punast ja hele- ning tumehalli.
„Liigume selles suunas, et keti uusehitised ning renoveeritavad kauplused näeksid sarnased välja või oleks mõni äratuntavalt läbiv element, ning uute kaupluste puhul kasutamegi sellist värvilahendust,“ märkis Olu, lisades, et hallid toonid sobisid ka valla nägemusega, mille kohaselt loodeti, et tulemus sarnaneks võimalikult palju algupärasega. Nii näiteks saab hele- ja tumehallide plaatide kontrastiga tekitada näilise efekti soklist, mis hoonel algsel kujul olemas oli.
„Sissepääsu ümbritsev punane oli meiepoolne kindel soov, kuna tegemist on meie tunnusvärviga ning samal ajal ergastab see ka kesklinna,“ täpsustas kinnisvarahaldur.
Olu märkis, et lõpplahenduseni jõutigi ettevõtte ja omavalitsuse esindajate arutelude tulemusel. „Koostöö vallavalitsusega oli konstruktiivne, jõudsime kõiki osapooli rahuldava lahenduseni,“ sõnas Olu.
Tapa vallavanem Riho Tell nentis, et kaupluse välisilme uuendamine avaldab linnasüdamele suurt mõju. „Grossi Toidukaupade kauplus asub Tapa linna peatänaval ning kujundab olulisel määral linna üldilmet. Käesoleva aasta alguses lõpetas vald samas piirkonnas Tapa raudteejaama ümbruse tänavatevõrgu korrastamise. Kahe projekti, Grossi Toidukaupade kaupluse ja tänavatevõrgu uuendamise, koosmõjul saab Tapa linna keskus uue, kaasaegse ilme,“ kiitis Tell.
Rääkides hoonete olukorrast linnas laiemalt, tunnustas vallavanem Tapa linna korteriühistuid. „Aktiivselt on alustatud korrusmajade renoveerimistöödega ning tulemuseks on paranev, värvilisem ja rõõmsam üldilme,“ sõnas Tell.

Tapa Grossi Toidukaupade kaupluse hoone saab punase ning hele- ja tumehalli värvikombinatsiooni.
Foto allikas: AS OG Elektra

Liisi Kanna