Grossi Toidukaubad jõudis Narva

21/09/2018
Jaga:

Möödunud nädalal Narva Grossi Toidukaupade kaupluse avamisele kogunenud rahvahulk ja esimese nädala müüginumbrid näitasid, et kohalikud inimesed võtsid jaeketi hästi vastu.

 

Liisi Kanna

 

Eelmisel neljapäeval avas uksed AS OG Elektrale kuuluva kaubandusketi Grossi Toidukaubad kauplus Narvas aadressil Pähklimäe 2a. Ettevõtte omanik Oleg Gross rääkis, et tegu oli nõukogudeaegse hoonega, mis oli väga kehvas seisus.

„Ehitustööd võtsid palju aega. Narvas on ka dokumentatsioon väga keeruliseks aetud, seal on väga tugev bürokraatia,“ tunnistas ettevõtja, lisade, et investorite sinna kutsumisel on see kindlasti praegu Narvas üheks kitsaskohaks.

 

Narva kauplus esiviisikus

Kaupluse avamisel oli väga suur melu ja rahvast kogunes äärmiselt palju. Oleg Gross märkis, et ilmselt tulenes niivõrd suur huvi osaliselt sellest, et see oli just ettevõtte esimene kauplus linnas. „Juba ammu on jutud käinud, et me Narva laieneme – ootus oli rahval väga suur,“ tõdes ettevõtja.

Sama võis kuulda ka rahva hulgas. „Ootasin uut kauplust tõesti väga. Olen Tallinnas elavatelt tuttavatelt kuulnud, et Grossi poest saab selliseid kaupu, mida mujal üldse ei ole. Eks hakkan nüüd nende omatoodangut tasapisi proovima,“ oli avamist uudistama tulnud Saamuel põnevil.

Narva elanik Ljudmilla rääkis aga, et soovis väga näha, milline on uue kaupluse lihavalik. „Täna müüakse sealiha küll väga hea hinnaga. Usun, et minust saab sage klient, hakkan kindlasti pakkumistel silma peal hoidma,“ kinnitas proua.

Ostjaskonnast rääkides tõi jaeketi omanik välja, et Narvas, nagu ka mõnes kohas varasemalt, võibki näha rahvusega seotud eripära. „Vene perenaine ostab keskmiselt palju rohkem poolfabrikaate ja toorest liha, kui eesti perenaine. Neil on suur soov kodus valmistada – seda näitavad arvud,“ selgitas Gross.

„Näitena võib tuua, et me müüsime Narvas ühe päevaga raieliha rohkem kui ülejäänud 60 poes kokku. Omatoodangu keskmine müügiprotsent on kolm korda kõrgem kui meie teistes kauplustes,“ loetles ettevõtja huvitavaid fakte.

Ühtlasi näitavad müüginumbrid, kui hästi uus kauplus vastu on võetud – esimese nädala jooksul seal käive ei vähenenud. Gross rääkis, et tavaliselt on väga suur käive esimesel kuni kolmandal päeval ja siis hakkab raugema – üheski poes varem ei ole see nii kaua nii kõrgel püsinud. „Narva kaupluse käive on praegu meil top viies, 63 kauplusest esimese viie seas. Väga hästi müüb,“ rõõmustas omanik.

 

Laienemine Narvas jätkub

Oleg Gross rääkis, et see oli esimene viiest kauplusest, mida Narva plaanitakse. „Narva on meil ammu olnud vaateväljas, aga läbi aastate on meile pakutud selliseid kinnistuid, mille soetamisel me ei oleks edu näinud,“ sõnas ettevõtja, lisades, et nüüd viimaste aastatega on soetatud neli kinnistut, viienda suhtes käivad läbirääkimised. „Kõik need kinnistud on väga heade asukohtadega, suurte elamurajoonide sees,“ jätkas ta.

Lisaks äsjaavatud kauplusele on OG Elektra omandis kinnistud Pähklimäe 6a, kus praegu tegutseb Maxima, ning Megamarket aadressil Rakvere 71, kus praegu on sees Rimi. Mõlema puhul oodatakse rendilepingu lõppemist, et siis juba neis hoonetes Grossi Toidukaupade kauplused avada. Lisaks kuulub ettevõttele kinnistu, kus asub Narva Centrum.

„Ülejäänud neli kauplust Narvas peaksid saama avatud 2020. aasta lõpuks,“ tõi Gross välja ka plaanitava tärmini. „Näeme seal ettevõtte käibe hüppelist kasvu ja sellega seoses õigustab end igati ka kesklao ehitus, mis praegu käimas on. Keskladu koos jahelaoga tuleb ligemale 1,5 hektarit suur. Selliste investeeringute tasuvuseks oli uue turu võtmine paratamatus,“ selgitas Gross.

Lisaks tõstis omanik just Narva suunal laienemise ühe põhjusena esile logistilise eelise. „Meie keskladu asub 100 kilomeetrit Narvale lähemal, kui kõigi teiste suurte kettide omad, mis paiknevad Tallinnas,“ märkis Gross.

 

 

Liisi Kanna

Fotod: Üllar Lehesoo