Grossi Toidukaubad jätkab laienemist Narvas

01/03/2019
Jaga:

Möödunud reedel avas uksed Grossi Toidukaupade teine kauplus Narva linnas, see ei jää piirilinnas aga sugugi viimaseks.

Möödunud aasta septembrist alates tegutseb Narvas esimene AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad kauplus. Eelmisel reedel avati veel teinegi.

Uus kauplus asub aadressil Rakvere tänav 71 paiknevas Narva Megamarketis – hoone kuulub tervenisti AS OG Elektrale. Tegu on kümme aastat vana majaga, mis nüüd kaasajastati.

„Maja on suur – 4000 ruutmeetrit. Seal on väga palju rentnikke,“ märkis ettevõtte omanik Oleg Gross, lisades, et praegu tegutseb seal ka Rimi, lisaks on hoones näiteks apteek, Omniva postkontor, mööblipood ja lillelett. Grossi Toidukaupade kaupluse kogu pind on 1200 ruutmeetrit.

Avamispäevast olid ettevõtjal vaid positiivsed muljed. „Rahvas oli väga uudishimulik – inimesed tulid ligi ja olid hästi avatud,“ rääkis Gross, lisades, et ka esimene nädal näitab, et uus kauplus on klientide poolt hästi vastu võetud.

Ka uut kauplust uudistama tulnuilt võis kuulda palju kiidusõnu. „Mul oli hea meel juba siis, kui meil esimene Grossi kauplus avati. Narva on küll üsna suur linn, aga täiesti uus kaubakett annab ikkagi veel suurema valikuvõimaluse,“ rääkis kohalik elanik Roman. „Megamarket on aga me kodule lähemal, arvan, et seda poodi hakkan veel sagedamini külastama.“

Narvalasele Marinale hakkas silma uue kaupluse mitmekesine kaubavalik. „Täna on siin küll palju sagimist, aga esmamulje sain kätte ja tõesti – olen isegi üllatunud. Esimesena hakkas silma lihalett, aga oli ka palju muud, mille pärast ilmselt just siia tulla tasub,“ sõnas ta.

Omanik Oleg Gross märkis, et Narva kauplustesse paigutatakse teadlikult suurema pinnaga kaarletid ja tugev rõhk ongi just lahtise kauba pakkumisel. „Vene perenaine on toore liha ja meie kulinaarsete toodete väga suur ostja. Narvas ja teistes vene rahvusest ostjatega kauplustes on meie omatoodangu osakaal keskmiselt kaks korda kõrgem. Kui mujal moodustab omatoodang veidi üle 10 protsendi, siis seal umbes 25 protsenti käibest,“ tõi ettevõtja esile. „Neil on väga tugev kodus toidu valmistamise harjumus.“

Gross rääkis, et uus kauplus on ettevõtte võimete piiril, seal on väljas laiendatud sortiment – praegune maksimaalne kaubavalik. Ettevõtja nentis, et järjest uusi kauplusi avades on üha enam näha, kuivõrd ülekoormatud on nende keskladu. „Meil käibki täie hooga kesklao ehitus. Loodame uue kesklao ja jaotuskeskuse 2019. aasta lõpuks tööle saada. Praegu see pool n-ö lonkab,“ tõdes Gross.

Selle aasta plaanidesse kuulub ka kolmas Narva kauplus Tallinna maantee ääres Tempo keskuses, mis loodetakse avada jaanipäevaks. Lisaks on alustatud uue Võru kaupluse ehitusega.

 

1) Avamisel oli palju uudistajaid.

2) Kauplusega tutvuma tulnud rahvas oli lõbusas meeleolus ning ka jaeketi omanik Oleg Gross tõi esile inimeste suhtlusalti ja avatud oleku.

3) Erilist huvi võis kohe esimesel päeval näha lahtise kauba leti vastus.

4)Uus kauplus asub Narva Megamarketi hoones, mis kuulub tervenisti AS OG Elektrale ning kus on palju rentnikke.

Liisi Kanna