Grossi Toidukaupade uusaastapidu nautis 1600 inimest

22/01/2018
Jaga:

Laupäeva õhtul Rakvere Spordikeskuses toimunud AS OG Elektra firmapidu sujus ladusalt, osalejate tagasiside on olnud üdini positiivne ning ülevate emotsioonide taustal peab ettevõtte omanik Oleg Gross plaani kujundada uusaastapeost traditsioon.

 

AS OG Elektra omanik Oleg Gross rääkis, et uusaastapidusid on ettevõttes ka varem korraldatud, kuid toona jäid osavõtjate rekordarvud 400 inimese juurde. Lisaks on peetud suvepäevi. Viimaseks ühiseks peoks oligi kümmekond aastat tagasi toimunud suvepäevad Peipsi ääres, kus osalejaid oli 600 ringis.

„Nüüd ongi suurem vahe sees olnud, sest firma on järjest kasvanud ja me nägime, et nii suurt pidu korraldada on väga keeruline,“ rääkis ettevõtja. „Sel aastal tekkis valdkonniti ühel ja teisel mõte, et võiks uusaastapeo korraldada. Esimesena käis ühise peo korraldamise idee välja OG Elektra juhatuse assistent Reet Tehvo, kellest sai hiljem ka ürituse korraldamise peavastutaja,“ rääkis Gross.

Ettevalmistused

Oleg Gross märkis, et valik oli Saku Suurhalli ja Rakvere Spordikeskuse vahel, kuid pidu eelistati siiski pidada Lääne-Virumaal. „See on super koht. Ja ma väga tänan Rakvere Spordikeskuse direktorit Marti Kuusikut ning kogu nende juhtkonda vastutulelikkuse ja väga hea koostöö eest,“ sõnas ettevõtja. „Abistajaid oli meil palju. Suur tänu kõigile, kes ürituse korraldamisele kaasa aitasid.“

Grossi sõnul lisas keerukust asjaolu, et inimesed tuli Eesti eri paigust kohale tuua, kaupluseid enneaegselt sulgeda ning pühapäeval ka hiljem avada. „Kindlasti esines kaupluste töös kuigipalju häireid ja loodan, et meie kliendid väga ei pahanda. See oli tohutu koormus ka meie töötajatele.“

Reet Tehvo nentis, et ettevalmistused toimusid niivõrd suure peo kohta väga lühikese ajaga – alustati novembri keskpaigas. „Närvesööv oli vast kava kokkupanek, pidi bändide ja esinejate soovidega arvestama ning samas jälgima programmi loogilist ülesehitust. Üks esineja lisandus lausa päris viimasel hetkel – Para Dain,“ rääkis korraldaja.

Tehvo ütles, et suureks murekohaks oli ka ajanappus lava üles seadmisel. „Ma ei kahelnud lavameeste võimekuses, aga lava pidi vähem kui viie tunniga püsti olema,“ rääkis ta.

Ka Rakvere Spordikeskuse direktor Marti Kuusik nentis, et kuigi suurüritusi korraldatakse spordihallis aastas kuni paarkümmend, oli selline pidu esmakordne „OG Elektra suurejooneline firmapidu oli muidugi tõsine väljakutse nii korraldajale kui ka meie majale. Ettevalmistused ning lõpetavad tegevused olid väga mahukad ja need olid surutud ka kitsasse ajaraami. Veel nii samal päeval enne üritust kui ka juba järgmisel päeval toimus samas saalis jalgpalliturniir, kõige klappima saamine oli paras logistika,“ kommenteeris Kuusik.

„Lõpptulemusega oleme meie aga igati rahul, sest välja tuli väga hea pidu – oli näha, et inimesed lõbutsesid tõeliselt heatujuliselt, esinejad olid tippklassist ja kõigil meeleolu ülev. Meile oli veel boonuseks see, et saime testida maja vastuvõtuvõimekust – sellise osalejate arvuga täpselt sellelaadilist üritust ei ole siin varem tehtud. Heameel oli tõdeda, et kõik toimis,“ rõõmustas spordikeskuse direktor.

„Lisaksin veel, et ka kogu ürituse ettevalmistusprotsessis toimunud suhtlus meie majaga oli härra Grossile omaselt väga meeldiv, samas põhjalik, ja oli näha, et oma inimestele soovib ta pakkuda vaid parimat. Täname suurepärase ürituse korraldamise eest ja alati ootame heameelega OG Elektra inimesi meie majja pidutsema ka edaspidi!“

Ühendab kollektiivi

Üritusel ringi liikudes võis tõepoolest kuulda üksnes kiidusõnu – rõõmustati kolleegidega kohtumise üle, tunnustati ettevõtet. Viimsi kaupluses üle viie aasta letiteenindajana töötanud Daisi Suurmets on küll veel viimast lõppu lapsepuhkusel, kuid ei tahtnud sellegi poolest peost ilma jääda. „Söögid-joogid on maitsvad ja ilutulestik oli lihtsalt suurepärane – sinna oli kaasatud ka meie logo, mis mulle väga meeldis,“ muljetas Daisi, lisades, et Oleg Gross tundub inimesena, kes teeb asju suurejooneliselt, mida pidu ka tõestab. Naine märkis, et selline üritus muudab kollektiivi suhtluse vabamaks ning lisaks loob võimaluse kohtuda kolleegidega kogu kontsernist.

Töötajate kõrval nautisid pidu täiel rinnal ka ettevõttest väljapoolt kutsutud külalised, kelle hulgas olid kohaliku võimu esindajate kõrval ka paljud koostööpartnerid. Näiteks osalesid peol Maag Piimatööstuse, Saaremaa Piimatööstuse, Valga Lihatööstuse, Liviko ning mitmete teiste suurte ettevõtete esindajad. Külaliste alal ringi liikudes jäi korduvalt kõrvu, et pidu jättis tarnijatele ja hankijatele suurepärase mulje ning ennekõike tõsteti esile head organiseeritust.

Vaid kiidusõnu jätkus ka Rakvere linnavolikogu liikmel Toomas Varekul, kes juhtis omal ajal Viru kolhoosi, kus oli 1700 töötajat. „Oleg on minu hea sõber, oleme sealt samast Viru kolhoosist koos välja kasvanud,“ rääkis Varek. „Viskangi siin praegu pilku peale, et kuidas kaasaegne ühiskond suhtub sellisesse suurde peosse. Niisuguseid pidusid on ju üliharva. Aga see siin on niivõrd hästi ette valmistatud ja mulle teeb siirast heameelt, et üritus on kakskeelne. Inimesed on võetud kokku üle Eesti ja see loob n-ö küünarnukitunnet,“ sõnas ta. „Nauditakse pidu ja tagasi minnes ollakse lojaalsemad, aktiivsemad. Ja see on ülitähtis, et omanikku austataks ning omanik austaks oma töötajaid. Olgu see eeskujuks ärimeestele!“

Ka ettevõtte omanik ise rõõmustas väga kakskeelse peo sujumise üle. „Siin, Eestis peakski nii olema, et eestlased ja venelased saaksid igal tasandil hästi läbi. Selleks ei ole vaja teha väga palju poliitikat, vaid lihtsalt inimestel omavahel suhelda,“ sõnas ettevõtja.

Kujuneb traditsiooniks

Sellest, et pidu õnnestus hästi, annab tunnistust osalejate tagasiside. „Rahvas võttis selle väga soojalt vastu ja praeguseks on enamikest kauplustest tulnud meilidega tänusõnad – on näha, et pidu läks inimestele hinge,“ rääkis Gross.

Kui õhtujuhid lavalt naljatledes välja hõikasid, et nüüdsest oodatakse Oleg Grossilt sellist pidu igal aastal, siis ettevõtja võtab ideed igal aastal sarnast üritust korraldada täie tõsidusega.

„Suure tõenäosusega kujuneb see traditsiooniks. Kuna aasta lõpp on kaubanduses kõige kiirem aeg, siis jääb pidu ilmselt ka edaspidi jaanuarikuusse,“ sõnas ettevõtte omanik.

Tänavuse peo korraldamise eest vastutanud Reet Tehvo märkis, et järgmise aasta pidu hakatakse kindlasti tunduvalt varem ette valmistama. „Alustame korraldamisega ilmselt suvel,“ sõnas ta, lisades, et nüüd on ka teatav kogemus, millele tugineda, et suurüritus veelgi ladusamalt läheks.

 

Liisi Kanna