Uus kauplus võeti Kilingi-Nõmmel soojalt vastu

09/06/2023
Jaga:

„Avamispäev ületas meie ootusi,“ rõõmustas AS OG Elektra omanik Oleg Gross uskumatult paljude klientide üle ning nentis, et praegusel ajal niisugust inimmassi tavaliselt ei näe, seesugused poodide avamised jäid pigem 90ndatesse.
Huvi uue poe kaubavaliku vastu ei raugenud esimeste tundidega, vaid järjekorrad ja vilgas ostlemine kestis kogu päeva vältel. „Eriti suurt heameelt teeb, et väga palju osteti meie omatoodangut, oluliselt rohkem, kui teiste avamiste puhul,“ sõnas Gross.
Ettevõtja nentis, et kuigi niisugune tunglemine oli esmapilgul üllatuseks, siis järele mõeldes on selline vastuvõtt igati mõistetav. Kilingi-Nõmme asub suurematest tõmbekeskustest, nii Pärnust kui Viljandist, üle 40 kilomeetri kaugusel – kohapeal võis näha-kuulda, et paljud olid tulnud ümberkaudsetest väikesematest asulatest, aga ka kõrvalvaldadest. Lisaks oli Kilingi-Nõmmel seni esindatud vaid ühe keti kauplus ning inimeste huvi ka teistsuguse sortimendi vastu on seega arusaadav. Seda tõestas ka avapäeval müüdud OG Elektra omatoodangu ning värske liha ja hakkliha kogus.
„Usume, et turgu jätkub seal mõlema keti jaoks ja mahume ilusti ära. Eks nii meie kui Coop püüame pakkuda parimat ja inimestel on rohkem valikuid – mida ühest poest ei leia, saab ehk teisest. Lõpuks võidab igal juhul tarbija,“ toonitas Gross, märkides, et laiema kaubavaliku kõrval avaldab konkurents mõju hindadele.

Kilingi-Nõmmel kõik tooted miinus 10 %
Praegu on aga ettevõtja sõnul just Kilingi-Nõmmel Eesti odavaim toidukorv! „Selleks, et kauplus hästi käivituks ja Kilingi-Nõmme rahvas meid soojalt vastu võtaks ning harjuks meie sortimendiga, oleme hindades ka kõik võimaliku teinud, et oleks tarbijasõbralik. Täna on seal vaieldamatult Eesti parimad hinnad,“ kinnitas Oleg Gross. Täpsemalt – Kilingi-Nõmme kaupluses on lisaks soodushindadele kõik tooted tavahindadest kümme protsendi odavamad. Nii et kõik, kes sinnakanti satuvad – tasub Grossi Toidukaupade kauplusest läbi astuda.

Jaeketi esimesed nutikassad
Kilingi-Nõmme kauplus on Grossi Toidukaupade jaeketi rajatavatele hoonetele omase kauni arhitektuuriga ning väga modernne. „Kõik lahendused on kõige kaasaegsemad,“ sõnas Oleg Gross. „Päikesepaneelid on katusel, hoone on hästi energiatõhus, soojustagastustega. Täna kõige digitaalsem kauplus on meil vaieldamatult Kilingi-Nõmmel,“ sedastas omanik.
Tegu on ka ettevõtte esimese kauplusega, kus võeti kasutusele nutikassad. „Me ei saanud ega saanud vedama, aga nüüd on see barjäär ületatud – nutikassad paigas ja töötavad,“ sõnas Gross, lisades, et need hakkasid väga hästi toimima ning suuri tõrkeid ei esinenud.
„Ots on lahti tehtud. Riistavara on meil piisavalt ostetud ja tarkvara nüüd ka töötab. Kõikides uutes kauplustes paneme nutikassad kohe sisse. Olemasolevates poodides hakkame neid esmajärjekorras paigaldame vastavalt sellele, kus on suurem käive ja eeldame rohkem nutikassa kasutajaid olevat,“ kinnitas jaeketi omanik.

Laienemise laine Lõuna-Eestis
Kilingi-Nõmme kaupluse ehitus võttis aega neli kuud ning Oleg Gross nentis, et Saarde vallavalitsuse poolt aidati protsessi kiirele kulgemisele igati kaasa ning koostöö oli väga operatiivne.
„Eriti head meelt tegi kasutusloa andmine – esmaspäeva hommikul tehti veel vallavalitsuse istung, mis näitas, et vallas on väga ettevõttesõbralik keskkond ja valla esindajad tegid enda poolt kõik, et kauplus saaks õigel ajal avatud,“ lausus Gross.
Edasistest plaanidest rääkides märkis Gross, et praegu toimubki ettevõttel laienemise laine Lõuna-Eestis. Õige pea saab valmis Antsla kauplus ning ehitus käib ka Mustlas. Lisaks on kinnistud soetatud Karksi-Nuias ja Abja-Paluojas, mille mõlema puhul töötatakse projekti dokumentatsiooni kallal.
Liikudes aga lähemale, siis jaanipäeva eel peaks avatama kauplus Avinurmes ning suve lõpul-sügise alul Roelas. Ehitus käib ka Kiisal. Sõmeru risti projekt on samuti dokumentide kooskõlastamise faasis.

Fotode allkirjad:
1)Avamisel lõikasid linti läbi (vasakult) Mulgi vallavanem Imre Jugomäe, OG Elektra omanik Oleg Gross ja Saarde vallavanem Külli Karu, kes märkis peetud kõnes, et uus kauplus loob inimestele suurema valiku ja tekitab konkurentsi.
2)Saarde vallavanem Külli Karu tänas OG Elektrat koostöö ja kohalike jaoks olulise suure investeeringu eest.
3)Kilingi-Nõmme kauplus on Grossi Toidukaupade jaeketi rajatavatele hoonetele omase kauni arhitektuuriga.
4)Uue kauplusega tutvust tegema tulnud rahvahulk ja sagimine meenutas poodide avamisi 90ndatel.
5)Oleg Gross rõõmustas, et väga palju osteti Grossi Toidukaupade omatoodangut, oluliselt rohkem, kui teiste avamiste puhul.
6)Keti esimesed nutikassad hakkasid hästi toimima ning suuri tõrkeid ei esinenud.
7)Uus kauplus loob kohalikele inimestele laiema kaubavaliku.

Liisi Kanna