Võrus avati uus Grossi Toidukaupade kauplus

09/08/2019
Jaga:

Võru linnas ootab alates möödunud reedest Grossi Toidukaupade kauplus ostjaid uues asukohas, mis võeti inimeste poolt kohe omaks.

Varem tegutses Võrus AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad kauplus Kagukeskuses, nüüd koliti täiesti uude hoonesse aadressil Niidu 8.

„Uus kauplus on oluliselt kaasaegsem. Eelmises olid ruumid ligi kümme aastat tagasi sisustatud – tegevkauplusena võtsime toona selle üle. Uues on sada protsenti uus inventar ja hoone on ehitatud meie uue malli järgi,“ kirjeldas ettevõtte omanik Oleg Gross.

OG Elektra kinnisvarahaldur Kertu Olu rääkis, et uue hoone ehitusega hakati pihta aasta alguses. „Töid teostas kohalik ehitusettevõte ja kõik kulges äärmiselt ladusalt,“ oli ta asjade käiguga igati rahul. „Päris ilma Grossi Toidukaupade kaupluseta oli Võru linn vaid paar nädalat – kolimise ajal,“ lisas Olu.

Ühtlasi sai OG Elektra kuludega teoks ühe linnatänava ehitus. „Niidu tänav ühendab kaht suure liiklusega tänavat – selle korda tegemisega muutusid nii jalakäijate kui autode jaoks liiklustingimused oluliselt paremaks,“ nentis Gross.

„Just selles piirkonnas tundub olema linnasüda – arvan, et asukoht on varasemast oluliselt parem,“ lausus jaeketi omanik, lisades, et seda kinnitavad ka esimese nädala müüginumbrid.

„Kui tavaliselt on hästi suur müük esimestel päevadel, siis Võrus on kogu nädal seda näidanud. Uus kauplus on hästi vastu võetud – esimesel nädalal on käinud umbes 1500 inimest päevas,“ tõi Gross välja ilmeka fakti.

Ettevõtja tõdes, et avapäeval ta ise paraku Võru kauplust külastama ei jõudnud. „Kohapealset melu ma kahjuks ise ei näinud – olin Soome rallil. Tahtsin väga Võrru jõuda, aga pidin valima, kas minna kaupluse avamisele või Ott Tänaku võistlust vaatama,“ rääkis Gross, lisades, et arvestades Tänaku üliedukat sõitu Soomes, tal tagantjärgi seda otsust kahetseda ei tulnud.

Väga edukaks osutus aga ka kaupluse avapidu, kuhu kogunes meeletu rahvahulk. Uudistajaid sagis sisse-välja, tutvuti kaubavalikuga ning mekiti degusteerimiseks väljas olnud tooteid.

„Täna tulin ennekõike lihtsalt uut poodi vaatama ja pettuma küll ei pidanud. Väga avar, ilus ja puhas – uus asi on ikka uus asi,“ kiitis kohalik elanik Vello. „Kindlasti hakkan siin ka igapäevaselt sageli käima, sest hinnad on väga tasukohased ja lahtise kauba letis on väga hea valik.“

Nagu juba tavaks saanud, võis ka avamisel rohkelt huvilisi näha liha- ja kulinaarialeti ees. Oleg Gross nentis, et just sellele paneb ettevõte ka suurt rõhku. „Meie tugevus on omanäolisus – püüame pakkuda palju selliseid tooteid, mida ei saa mujalt osta, kui meie ketist,“ sõnas Gross, lisades, et Võru kaupluses oli esimestel päevadel omatoodangu osakaal kuni veerand kogu müügist.

Võru kauplusel läheb küll hästi, kuid Gross nentis, et see asub kaugel. „Oleme nüüd sunnitud mõtlema ka Põlvasse kaupluse rajamise peale. Logistiliselt oleks see loogiline teekond: Tartu – Põlva – Võru,“ sõnas ettevõtja.

Tänavustest plaanidest rääkides tõi jaeketi omanik välja Põltsamaa kaupluse, mille avamine on planeeritud detsembri algusesse.

 

Liisi Kanna