Grossi Toidukaupade kollektiiv pidutses täiel rinnal

25/01/2019
Jaga:

Laupäeva õhtul Rakvere Spordikeskuses peetud AS OG Elektra uusaastapeol osales võrreldes möödunud aastaga tuhatkond inimest rohkem. Ettevõtte omaniku Oleg Grossi hinnangul on osavõtjate arvu suurenemine selge märk sellest, et eelmise aasta pidu meeldis inimestele ning aktiivsemalt kutsuti ka kaaslaseid üritusest osa saama.
„Eelmise aastaga võrreldes on näha, et paljud võtsid tänavu ka oma teise poole kaasa. Töötajate arv on selle aasta jooksul suurenenud umbes 150 võrra, aga osavõtjaid oli ikkagi tuhat inimest rohkem. Ilmselt ka oma inimeste osalusprotsent suurenes,“ arutles Gross.

Korraldus õnnestus
Kuigi osalejaid oli rohkem, läks pidu Grossi sõnul tänavu isegi ladusamalt. „Väga paljud korralduslikud pisiasjad, mis eelmisel aastal lonkasid, sujusid palju paremini,“ kinnitas ettevõtte omanik.
„Logistika oli väga hästi korraldatud – kõik jõudsid õigeks ajaks. Ei olnud ka kuulda, et kedagi peo lõpus maha oleks jäätud. 2500 inimese peale võib ju kõike juhtuda. Aga mingisuguseid hullemaid vahejuhtumeid ei olnud,“ rääkis Gross.
Peo ettevalmistus lasus suuresti AS OG Elektra tegevjuhi Raigo Mõlderi õlul. „Esmalt oli vaja bändidega esinemised kokku leppida, nende raiderid ja tehniline pool üle vaadata,“ kirjeldas Mõlder üht töömahukamat ülesannet. „Teine asi oli töötajate transpordi korraldamine – 19 bussi ja 5 erinevat bussifirmat,“ tõi ta logistika keerukust esile.
Omamoodi väljakutset pakkus ka transpordi organiseerimine välisesinejatele, keda Tallinnast Rakverre ja tagasi sõidutati. „London Beati liikmed elavad, kes Prantsusmaal, kes Taanis, kes Inglismaal. Lennukid saabusid ja väljusid erinevatel aegadel. Ka Virus oli tarvis lennujaama viia,“ rääkis Mõlder. „Tegin vastavalt lendudele transpordi ajakava. Esimene esinemisjärgne sõit oli tugevas lumesajus ja tuisus öösel kell viis – kohe pärast üritust.“

Osalejad peomelus
Rääkides aga ürituse algusest, siis n-ö avapauguks oli võimas ilutulestik, mida sel korral lasti Vallimäelt. Lisaks peokülalistele jälgis tulevärki Rakvere eri paigus palju linnaelanikke ning huvilisi oli tulnud ka teistest omavalitsustest.
Suurem hulk rahvast oli kogunenud Aqva veekeskuse ette. „Ilutulestik oli ülikõva! Minu meelest igatahes parem kui aastavahetusel. Oli erinevaid ja erilisi rakette, näiteks need vihmasaju efektiga,“ kiitis Kadrina vallast saluuti vaatama tulnud Raiko.
Ilutulestiku järel ootas pidulisi külmlaud, millel pakutu valmistasid OG Elektra tootmise kokad ning teenindust pakkus Palmse mõis. Joogivalikus oli lahja alkohol ning korraldajate kinnitusel oli kange alkoholi välja jätmine teadlik otsus.
„Oleme kuulnud, et kange alkoholi puudumise üle oli mõningast nurinat, aga me ei lähtunud seejuures kindlasti mitte soovist kokku hoida. Võin öelda, et kange alkoholi pakkumine on korraldajale isegi odavam,“ rääkis Mõlder.
„See oli tegelikult taotluslik otsus – oli ju palju kihvtim, inimesed lõbutsesid rohkem ja nägid ka viimast bändi,“ selgitas ettevõtte tegevjuht niisuguse lahenduse tagamaid, lisades, et kindlasti jätkatakse ka edaspidi sama joont.
Ning pidu nauditi tõesti kogu hingest. Esimese bändina astus üles London Beat, kes juba esimeste taktidega lavaesise rahvast täis meelitas. Tantsulusti jagus kogu ööks, mille jooksul tegid vägevad etteasted Eesti menubänd 2 Quick Start ning Venemaalt kohale sõitnud legendaarne popansambel Virus.
Autojuhtide laudkond oli üritusega igati rahul. Küsimuse peale, kuidas meeldib, kõlas läbisegi: „Väga vinge!“, „Tõesti äge!“.
„Siin pole ju midagi kommenteeridagi – vaadake ümberringi, milline pidu! Ja millised esinejad,“ sõnas üks noormeestest ümbritsevale viibates.
Üritust nautinud Anneli rääkis, et tema kaasa kutsuti peole külalisena ning nende meelest on seesugune üritus erakordne. „Pidu väga meeldib. Vana hea bänd lapsepõlvest,“ sõnas London Beati erinemise taustal intervjuud andnud Anneli. „Müts maha mehe ees, kes viitsib oma töötajatele niisugust asja teha. Ja teist korda juba,“ jätkus külalisel vaid kiidusõnu.
Tallinnast peole tulnud saalitöötaja Katja viibis tänavu üritusel esimest korda ja oli väga vaimustuses. „Kuulsin kolleegidelt, kui kihvt oli eelmisel aastal olnud. Aga tegelikult ei uskunud, et nii võimas üritus,“ kinnitas ta.
„Nagu ka Oleg Gross oma kõnes ütles – igapäevaselt ei taju ettevõtte suurust. Siin näed seda ja tunned, et oled osake sellest. Kasvõi see, et ettevõtte omanik on siinsamas ja suhtleb kõigiga,“ jagas Katja emotsioone.
„Ma arvan, et firmapeod ühendavad ka näiteks iga kaupluse kollektiivi, vabas keskkonnas suhtlemine on ikka hoopis teistmoodi ja pärast on, mida koos meenutada,“ pidas ta seesugust pidu vajalikuks.

Järgmine aasta?
Ka korraldajateni on jõudnud positiivset tagasisidet ning tänusõnu. Oleg Gross usub, et inimesed nautisid seda üritust tõesti ja südamest. „Mulle tundub, et klantsi riietusega nn eliitpidudel inimesed sageli ei tunne ennast vabalt ja seal ei ole sellist siirust. See pidu oli tõesti niisugune, kus pidutseti täiel rinnal – aasta otsa rasket tööd teinud inimesed tulid lõõgastuma ja nautima,“ sõnas ettevõtja.
Gross märkis, et talle on juba ka öeldud, et oodatakse põnevusega järgmise aasta pidu. „Kui ettevõttel majanduslikult kõik hästi läheb ja Eestis midagi hullu väga ei juhtu, siis tahaksime sellest kujundada korraliku traditsiooni,“ kinnitas ettevõtte omanik. „Ka muusikavaliku osas üritame tulevikus sama põhimõtet järgida, et oleks nii Eesti kui Vene bänd ja midagi siis veel lisaks. Meie töötajatest on väga suur hulk venelasi ja me kindlasti arvestame erinevate eelistustega.“
Ürituse asukohana loodab Gross ka lähiaastail näha just Rakvere Spordikeskust. „Maja oli küll kõvasti täis, aga leiame, et umbes 500 inimest surub veel sinna sisse, enne kui kohta vahetada vaja on. Mida rohkem inimesi, seda lõbusam on. Tühi saal oleks kõige hullem,“ rääkis ettevõtja.
Grossi sõnul on spordikeskus peo korraldamiseks viimase peal koht, ainsaks puuduseks on, et tualette pole nii suure rahvahulga jaoks piisavalt. „Kui ka järgmisel aastal üritus seal teha, siis tuleb mõelda, kuidas seda probleemi lahendada,“ tõdes ta.
Gross sõnas, et jaeketi kaupluste asukohti arvestades on Rakvere ka logistiliselt parim koht. „Praegu Võru ja Vändra on kõige kaugemal, aga muude poodide osas asub Rakvere enamvähem keskel,“ märkis ta.
„Kui spordihoonesse enam ära ei mahu, siis läheb jamaks. Siis peame üritusega tulema oma laoruumidesse, mis tulevikus vabaneda võivad, või siis juba minema Tallinna,“ lisas ta.
Ühtlasi tänas Oleg Gross Rakvere linna, kes on ürituse korraldamisel vastu tulnud ning aitas tänavu näiteks Kastani puiesteelt lume ära koristada, et sinna rohkem autosid parkida saaks.
Ning loomulikult spordikeskust, kes neile seni ruume kasutada on andnud. „Kindlasti sellise suure peoga tekib probleeme – nii suure rahva hulgaga paratamatult saab üks või teine asi kannatada. Aga usun, et oleme seni kõik ära suutnud lahendada,“ lausus Gross.
Rakvere Spordikeskuse direktor Siim Tuusi hinnangul sujus nende meeskonna jaoks Grossi Toidukaupade uusaastapeo mahukas ja põhjalik ettevalmistus väga edukalt tänu suurepärasele koostööle ja suhtlusele korraldustiimiga.
„Meil on suurüritusi läbi aastate toimunud teisigi, kuid iga selline üritus seab meie meeskonnale erisugused ülesanded, mille igakülgset täitmist võtame täie tõsidusega, et iga üritus sujuks ideaalselt. Meile on suur rõõm, et Rakvere Spordikeskus oli järjekordselt valitud peo asukohaks ning meie meeskond tänab omalt poolt nii korraldustiimi kui ka peol viibinud Grossi Toidukaupade pere,“ oli keskuse direktor peo järgselt igati positiivselt meelestatud.

Fotode allkirjad:
1) Eestimaise peaesinejana astus üles menubänd 2 Quick Start. Uusaastapeole pani punkti Venemaalt kohale sõitnud legendaarne popansambel Virus.
2) Oleg Gross soovis oma sõnavõtus kõigile head pidu:
„Ma tahan tänada kõiki OG Elektra töötajaid, tänu kellele on meil täna võimalus siin olla. Kui ei oleks teie panust meie firma arengusse, siis seda pidu ei oleks. Aitäh teile, kallis rahvas. Täna on siin teie pidu. Pidutsege täiega, tundke ennast hästi!“
3) 4) Toidulauad olid hea-parema all lookas.
5) Esimese bändina astus üles London Beat, kes juba esimeste taktidega lavaesise rahvast täis meelitas.
6) Südaööl pakutud tordid, nagu ka kõik teised peosöögid, pärinesid OG Elektra köögist. Kolm hiigelsuurt torti tekitasid inimestes elevust ja kadusid kandikult kiiremini, kui arvata osati. Tagantjärgi tõdesid korraldajad, et torti oleks pidanud rohkem olema ja päris kõik külalised suud magusaks ei saanudki.
7) 8) Lisaks OG Elektra kollektiivile oli pidu nautimas ka kutsetega külalisi – koostööpartnereid, kohaliku võimu esindajaid jne. Piduliste hulgas viibisid näiteks Rakvere abilinnapea Triin Varek ja Viru-Nigula vallavanem, ettevõtja Einar Vallbaum.
9) Vaatamata lumesajule pakkus ilutulestik võimast vaatemängu, mida tuli Rakverre jälgima inimesi teistestki omavalitsustest.

 

London Beatiga Aluvere šašlõkibaaris
Peo korraldamisega tegelenud AS OG Elektra tegevjuht Raigo Mõlderi sõnul jätsid London Beati liikmed väga meeldiva mulje. „Nad on nii kaua seda asja teinud, aga ei ole üldse uhkeks läinud. Nende soovid on täiesti minimaalsed ja väga normaalsed. Väga kihvtid mehed – sõbralikud, samas professionaalsed,“ rääkis ta.
Muuhulgas käisid Mõlder ja Oleg Gross London Beatiga Aluvere šašlõkibaaris söömas. „Söökidega oldi väga rahul. Üks nende liige on vegan, midagi loomset ei söö – seal puhtas šašlõkibaaris tehti selline tema soovidele vastav toit, et ta oli väga üllatunud. Pakuti ka koduveini ja igaüks tahtis väikese pudeli ka kaasa osta. Neile väga maitses,“ kirjeldas Mõlder söömaskäiku.

Viperus kontvõõrastega
Oleg Gross rääkis, et uusaastapeole imbus linnapealt ka inimesi, kes külaliste nimekirjas sugugi ei olnud, kuid seal n-ö õigete meestena aega veetsid. „Järgmisel aastal üritame käepaelte osas ka suuremat kontrolli hoida, et sellised kutsumata külalised peole ei pääseks,“ sõnas võõrustaja.

 

Fotod ja tekst: Liisi Kanna