VINNI KAUPLUS SAI KAASAEGSE JA AVARA ILME

14/11/2022
Jaga:

Möödunud reedel toimus Grossi Toidukaupade Vinni kaupluse taasavamine – tegelikult uksi ostjate jaoks vahepeal ei sulgetudki, kuid nüüd on renoveerimistööd valmis. Lähiajal loodetakse alustada ka päris uute kaupluste ehitamisega.

Grossi Toidukaupate jaeketti omava AS OG Elektra juht Oleg Gross rääkis, et Vinni kauplus suudeti renoveerida seda hetkekski sulgemata. „Ei maksa väga karta remonti niimoodi teha, et kauplus sama aeg töötab. Inimesed on väga mõistvad ja neid isegi huvitab. Ilmselt saadi ka hästi aru, et see ei ole hea, kui vahepeal täitsa kinni peame panema, kuna Vinnis rohkem kaupluseid ei ole. Lisaks teeb klientidele rõõmu, kui nad näevad, et midagi muudetakse paremaks,“ avaldas Gross heameelt, lisades, et loomulikult tuleb töid oskuslikult planeerida ja mõistagi ei tohi rikkuda toiduhügieeni nõudeid.

Kauplus poole suuremaks

Vinni kauplus avati 1998. aastal ning oli ehitatud sealse klubihoone fuajeesse, saaliosa jäeti toona kasutamata. „Siis oli sortiment kitsas, tooteid vähe. Oli meil majanduslikku jõudu vähe, oli inimestel ostujõudu vähe. Nii et tol ajal see tundus piisavalt suur kauplus. Aga nüüd läbi aastate on sortiment laienenud,“ rääkis ettevõtte omanik.

Kaupluse korrastamise idee tekkeks andis tõuke see, kui kevadine torm hoonel katuse pealt ära kiskus. „Hakkasime katust taastama ja tekkis mõte, et teeme ka kaupluse korda. Konstruktsioone me ei muutnud, see jäi kõik samaks,“ sõnas Oleg Gross.

Täielikult vahetati välja kaupluse inventar, paigaldati uued LED-valgustid ja õhksoojuspumbad ning kauplus sai kaks korda suuremaks. Tööde käigus avati 1998. aastal kipsplaadiga kinni pandud suured sissekäigud, mis viisid fuajeest saali. Seda tehti aga alles siis, kui kinosaali osa oli täielikult viimistletud – tänu sellele ei tunnetanudki kliendid ehitustöid enne, kui kaupluse senise osa renoveerimiseni jõuti.

Uuenenud kaupluses toidukraami valinud Nele kinnitas samuti, et ehitustööd teda ei häirinud. „Mul on hoopis väga hea meel, et nüüd pood nii avaraks sai ja kodukohast kaugemale sõitmata on mul selline kaubavalik,“ kiitis klient.

Ka Oleg Gross tõi esile laienenud sortimenti ning märkis, et kaupluse käive on remondi järgselt kahekordistunud. „Kaupluse renoveerimisel ei ole meil läbi aegade mitte kusagil sellist tulemust olnud,“ sõnas ettevõtte juht, tuues seejuures esile Vinni asukohta. Grossi sõnul on tunda, et nüüd tullakse sinna oste sooritama ka kaugemalt – varem Rakveres käinud inimesed, kes elavad piirkonnas Viru-Jaagupini ja isegi Roelani välja. „Vinni on ikkagi palju lähem sõita kui Rakverre. Tahakski loota, et nad jäävad Vinni pidama. Pingutame, et seal oleks täissortiment,“ kinnitas ettevõtja.

Ehitamise plaanid

Roelasse plaanitakse tulevikus samuti kauplus rajada, esmalt loodetakse Lääne-Virumaal aga ehitama hakata Sõmeru ristis. Mõlema puhul on algatatud detailplaneering, kuid kehtestatud veel mitte. „Sõmeru ristis koorime praegu mulda ja täidame platsi kruusaga – teeme kruusaalust. Kohe kui ehitusloa saame, hakkame seda kauplust ehitama,“ kinnitas Gross.

Kui praegusel ajal üldiselt väga palju ei ehitata, siis AS OG Elektra alustab arvatavasti juba sel sügisel ehitustöödega Antslas ja Kilingi-Nõmmel. „Praegu võtame hinnapakkumisi. Meil olid ehitusload juba suvel käes, aga siis pidasime kalliks. Võrreldes suvega on praegu ehitushindadel mitmekümne protsendine langus,“ rääkis jaeketi omanik plaanidest.

Isiklik mälestus

Oleg Gross rääkis, et noorena sai Vinni klubis tantsuõhtutel käidud ja meenutas üht juhtunud seika. „1973. aastal oli Vinni klubi väga kaasaegne koht. Ükskord võtsin isa käest auto ja läksin sellega sinna peole. Kui klubist välja tulin, oli keegi aga autole tagant sisse sõitnud ja lükanud masina ninapidi selle estakaadi alla, kust kaudu inimesed praegu taarat viivad,“ jutustas Gross.

Muidugi ei julgenud ma hästi koju minna – isa auto ära lõhutud! See oli Zaparožets, ZAZ 965, kutsuti maanteemuhuks,“ meenutas ta, lisades, et järgmisel päeval tuli välja ka Vinni sovhoosi mehhaanik, kes selle tükiga hakkama sai.

Niisugused mälestused selle majaga. Isegi ei raatsinud hästi seda estakaadi nüüd renoveerida, uurisin veel enne, kas leian estakaadi betooni küljest auto kapoti värvi,“ lausus Gross muhedalt. Värvi ta sealt siiski ei leidnud ja nii alustati renoveerimisega.

 

Liisi Kanna

 

Foto: Silja Part