Narva sai neljanda Grossi Toidukaupade kaupluse

15/12/2020
Jaga:

Möödunud reedel avati Narvas uus Grossi Toidukaupade kauplus, mida piirkonna inimesed väga ootasid. Järgmisel aastal peaks uksed avama veel viieski kauplus Narvas, plaane on ettevõttel tulevaks aastaks teisigi.

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad neljas kauplus Narva linnas paikneb aadressil Pähklimäe 6a. AS OG Elektra omaniku Oleg Grossi sõnul on tegu väga hea asukohaga. „Meie hinnangul on see seni avatud kauplustest ühe parima asukohaga –  elamukvartali sees, ümberringi on üheksakordsed majad,“ rääkis Gross.

Varem tegutses hoones Maxima, mis kolis välja oktoobri alguseks. „Tegime seal korraliku kapitaalremondi, kaasajastatud said kõik küttesüsteemid. Ka välisfassaadi tegime korda,“ rääkis omanik.

Hoones asuvad lisaks toidukauplusele lilleäri ja apteek. Mõlemad tegutsesid seal ka varem, kuid apteek koliti nüüd uude kohta – eraldi tiiba kaupluse juurdeehituse osasse. Seega sai kauplus nüüd oluliselt suuremaks.

Narva uus kauplus on kolme kassa ning laiendatud sortimendiga. Grossi sõnul on esimene nädal taaskord näidanud, et Narva kodudes armastatakse ise roogasid valmistada – silma paistab toorme ostmine, samas pagari- ja kondiitritooted nii suure hooga kaubaks ei lähe. „Ei osteta niivõrd valmistoitu, kuivõrd raieliha ja tooreid lihatooteid ning köögivilju, millest kodus toitu valmistada,“ rääkis ettevõtja, lisades, et toorme ostmist ja kodust kokkamist on ilmselt veidi rohkem ka koroonaviiruse leviku tõttu.

Kaupluse avamine

Ka kohapeal võis näha suurt huvi lihaleti vastu. „Liha on ikka põhitoit, kuidas siis muidu,“ lausus uut kauplust uudistanud Sergei. „Rõõmustan uue poe avamise üle väga, asub siinsamas kodu lähedal ja pakub hästi head valikut,“ avaldas kohalik mees heameelt.

Ka Gross kinnitas, et avamist oodati, sest lähikonnas teisi kaupluseid ei ole, lähim ongi ettevõtte enda teine kauplus. „Rahva poolt oli vastuvõtt väga soe. Just vanematele inimestele oli kauge poes käia – kaupluse avamist oodati,“ sõnas ettevõtja, lisades, et uus kauplus näitas esimesel nädala ka korralikku käivet.

Veel tõi Gross positiivse aspektina välja, et päev-päevalt näeb Narvas üha enam maskide kandmist. „Praeguseks hetkeks on eriti Narvas näha, et toidupoodides praktiliselt kõigil on maskid ees. Maski kantakse hoolega,“ nentis jaeketi omanik.

„Kutsume üles vastutustundlikule käitumisele – järgige 2+2 reeglit, kandke maski ja desinfitseerige käsi, et saaksime sellest ühisest murest kiiremini üle,“ sõnas Gross.

Uue aasta plaanid

OG Elektra on kokku Narva soetanud viis kinnistut, kõikidel paiknevad kaubandushooned. Neist neli on nüüdseks renoveeritud ja toidukauplustena avatud. „Viies kauplus tuleb Tallinna tänava äärde – Narva peatänava äärde, Astri keskuse kõrvale. Hakkame seda kaupluseks ümber kohandama 1. märtsist. Praegu tegutseb seal Narva turg,“ rääkis Gross.

Samuti avatakse 2021. aastal kauplus Raadil, Tartu Mustvee poolsel väljasõidul. „Ehitus juba käib,“ kinnitas Gross. Nii Raadi kui viies Narva kauplus peaksid saama avatud enne jaanipäeva. Lisaks tegeletakse Kiviõli kaupluse uuendamisega – laiendatakse müügisaali ning värskendatakse kogu inventar. Samuti võib lisanduda uusi ootamatuid projekte, nagu ettevõttel läbi aastate ikka ette tulnud on.

Aga millised on Tsentrumi hoonega seotud arengud? „See on pikem protsess. Praegu kulgeb kõik positiivselt, on näha, et asjad liiguvad. Aga ka kõige parema tahtmise juures on see ikkagi mitme aastane protsess,“ sõnas Gross, lisades, et esmalt oodatakse Rakvere linna üldplaneeringu muutmist.

 

Liisi Kanna