Maardu sai taas Grossi Toidukaupade kaupluse

29/06/2020
Jaga:

Möödunud reedel avas Maardu linnas taas kaupluse Grossi Toidukaupade jaekett, mille naasmist kohalike hulgas väga oodati.

AS OG Elektrale kuuluv jaekett Grossi Toidukaubad oli Maardu linnas esindatud ka aastaid tagasi, kuid viimased kuus aastat olude sunnil ettevõttel seal kauplust polnud.

„Võis näha, et rahva ootus oli suur ja meid võeti väga sõbralikult vastu. Oleme Maardus juba tuttav kett, kauplesime seal ka varem, ligemale kümme aastat,” rääkis OG Elektra omanik Oleg Gross.

„Mitte et äri ei oleks seal hästi läinud. Meil oli oma ostjaskond ja tugev positsioon turul. Kuid kinnisvara arendaja läks pankrotti ja uus omanik sai meiega ühepoolselt lepingu lõpetada vanas kohas,” selgitas Gross. „Otsisime pärast seda pidevalt väljundit sealsele turule naasmiseks, hoidsime ka kinnisvaraportaalidel pilku peal, kuid lihtsalt ei leidnud sobivat lahendust. Aga lõpuks avanes võimalus,” rääkis ettevõtja.

Uus kauplus avati endises Rimi keti kaupluse hoones. „Renoveerisime selle korralikult, uuendasime inventari,” sõnas Gross, lisades, et tegu on kolme kassaga kauplusega.

Koostöö linnavalitsusega sujus tema sõnul igati ladusalt. „Aastatetagusest kogemusest jäi Maardu meelde kui väga ettevõtjasõbralik linn. Ka nüüd saime kaupluse avada igasuguste probleemideta. Avaldan siinkohal tänu linnapea Vladimir Arhipovile meeldiva koostöö eest,” sõnas jaeketi omanik.

Maardu linnapea Vladimir Arhipov võttis osa ka avamisest, kus üheskoos Oleg Grossiga uue kaupluse lint pidulikult läbi lõigati. Linnajuht tänas oma avasõnades OG Elektrat ning nentis korduvalt, et rahvas tõesti väga ootas Grossi Toidukaupade kaupluse uuesti avamist.

Linnapea kõne võeti kohalviibinute poolt väga soojalt vastu ning üldine miljöö andis tunnistust inimeste heameelest. Ka rahva hulgas kõlanud kommentaarid kinnitasid, et Grossi Toidukaupade kauplust oodati tagasi.

„Mulle meeldib, et saab ikka letist lahtist liha osta, näen täpselt ära, mis nägu tükk on. Ja siin on tõesti hea valik. Olin püsikliendiks juba aastaid tagasi ning väga lootsin, et Grossi pood jälle meie linnas uksed avaks,” rääkis kohalik elanik Maria.

Oleg Gross tõi samuti esile, et just omatoodangu ja liha vastu on Maardus väga suur nõudlus. „Varasematel aastatel oli seal omatoodangu osakaal üks suuremaid meie ketis. Kuna Maardus on valdavalt vene rahvusest ostjad, siis on poolfabrikaatide, toor- ja hakkliha ostu osakaal väga kõrge,” sedastas ettevõtja.

Grossi sõnul on Maardus võrreldes teiste uute kauplustega esimene nädal olnud väga stabiilne. „Kauplus jäi kohe korralikult ja väga ühtlaselt käima. On näha, et meid võetakse kui teadaolevat ketti,” sõnas ettevõtte omanik.

„Suurendame sealset konkurentsi ja Maardu elanikud kindlasti võidavad sellest – saavad oma ostukorvi lõpptulemusena odavamalt,” lisas Gross lõpetuseks.

 

Liisi Kanna