Grossi Toidukaupade Kiviõli kauplus läbis mahukad renoveerimistööd

12/02/2021
Jaga:

Möödunud reedel taasavati Grossi Toidukaupade Kevade kauplus Kiviõlis, kus lisaks hoone ja inventari uuenemisele laienes nii müügipind kui sortiment.

 

AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad Kevade kauplus asub Kiviõlis aadressil Keskpuiestee 33 ning avati esmakordselt juba 2001. aasta 26. aprillil. „Ostsime toona pool sellest majast ja kauplesime seal kuni tänavu jaanuari keskpaigani, mil panime kaupluse remondiks kinni,“ lausus OG Elektra omanik Oleg Gross, lisades, et varasemalt on küll kergemaid korrastustöid, n-ö iluravi tehtud, kuid nüüdseks oli inventar ja kaupluse sisemus amortiseerunud.

Gross rääkis, et tegu oli ettevõtte kõige vanema kauplusega, mis seni renoveerimata. Seega oli vajadus uuendustööde järele suur ning lisaks tekkis möödunud suvel võimalus ka hoone teine pool ära osta. Nii võetigi asi suuremalt ette – hoone renoveeriti nii seest kui väljast ja ühtlasi suurenes müügipind ning sellega koos ka sortiment.

Täielikult uuendati fassaad ning kogu sisemus, kõik kommunikatsioonid, elektri- ja soojussüsteemid. „Alustasime renoveerimistöödega juba siis, kui kauplus veel töötas. Tegime nii palju kui see võimalik oli ja siis panime kolmeks nädalaks kinni. Selle aja jooksul seati sisse täielikult uus inventar ning kaup vahetati sada protsenti uue vastu välja,“ märkis ettevõtja.

Lisaks toidukauplusele tegutseb hoones nüüd Südameapteek, juba varasemalt asus seal töötukassa büroo ning lillepood. „Seal on juba aastaid olnud heal tasemel ja laia valikuga lillelett, meie oleme väga rahul ja rahvas hästi kiidab,“ tunnustas Gross lillekauplust, mis juba pikemat aega hoones toimetanud.

Toidukauplusest rääkides tõi OG Elektra omanik välja, et seal on ka näiteks Eesti Pagari lett ning muidugi soelett ja grill. „Kaupluse pind on nüüd kokku 1100 ruutmeetrit ning sortiment on oluliselt laiem ja tugeva omatoodangu orientatsiooniga,“ sõnas ta.

Oleg Gross nentis et Kevade kauplus võeti taasavamise järgselt väga soojalt vastu ning esimestel päevadel oli käive võrreldes varasemaga kahekordne.

Rahva rahulolu tunnistas ka avamispäeva meeleolu, inimestel jagus vaid kiidusõnu. Kohalik elanik Natalia nentis, et kuigi kauplus ei olnud õnneks väga pikalt kinni, ootas ta avamist väga. „Käisin ka varem ikka just Grossi poes, nüüd on aga põhjust tulla veel kordades rohkem – kui palju uusi tooteid ja milline lihalett,“ oli naine vaimustuses.

Uuendusi uudistama tulnud Kristiina oli samuti nähtust positiivselt üllatunud. „Valik on tõesti väga lai, ei osanud koha oodataki, et lisaks kenale välimusele nüüd ka kaupade osas nii palju uut on,“ sõnas ta. „Kindlasti hakkan siin sagedasti käima.“

Ka abikaasaga äsjaavatud kaupluses ostelnud Vitali oli igati rahul: „No mis siin veel rääkida, vaadake ise!“

Tulevikuplaanidest

Järgmisena jõuab ilmselt aprillikuus avapeoni 1200-ruutmeetrine ning kahe kassaga Raadi kauplus. „Eripärana võib välja tuua, et see kauplus asub linna piiril, kus elamud lõppevad ning on seega mõeldud peamiselt autoga klientidele, kes Tartusse tööle sõidavad,“ rääkis Oleg Gross.

Seejärel loodetakse maikuus avada viies kauplus piirilinnas. „Muretsesime Narva viis kinnistut, millest neljal on nüüd avatud täiesti uuendatud kauplused. 1. märtsil hakkame renoveerima viiendat – Narva Centrumi,“ märkis ettevõtja. Nii nagu nüüdseks OG Elektrale kuuluv Rakvere Tsentrumgi, asub Narva Centrum samuti südalinnas.

Aasta teises pooles plaanitakse jõuda Põlvasse, kus jaekett avab kaupluse rendipinnal bussijaama asemele rajatavas uues hoones, kus on ehitustööd juba alanud.

Mainimata ei saa jätta ka Grossi Toidukaupade laienemisplaane Lõuna-Eestis. „See aasta hakkame kindlasti ehitama Mustla kauplust. Edasi on kavas Karksi-Nuia, Abja, Kilingi-Nõmme – vastavalt sellele, kuidas dokumentatsiooniga valmis jõutakse,“ rääkis ettevõtja.

„Järgmine arengusuund ongi meil liikuda rohkem väiksematesse tõmbekeskustesse suurtest linnadest välja, nii nagu Raadigi on linnast väljas. Lähme maapiirkondadesse, kas vallakeskustesse või väiksematesse alevikesse,“ tutvustas ettevõtte omanik plaane.

Aga kuidas edenevad arengud eelmainitud Rakvere Tsentrumiga?

„Teadaolevalt on Rakvere linna üldplaneering nüüd muudetud, nii et võib kõrghoonet ehitada. Nüüd algab ettevalmistusprotsess, mis suure tõenäosusega võtab paar aastat aega, kiiremin ilmselt ei ole võimalik. 2023 on reaalne ehitusega pihta hakata. Kui läheb hästi, siis võib-olla varem. Aga arvestades, et detailplaneering on tegemata, siis ei ole mõtet liigseid illusioone luua. Suure tõenäosusega algab ehitus aastal 2023,“ lausus Gross.

 

Liisi Kanna