Grossi Toidukaubad avas Lõuna-Eestis uue kaupluse

09/04/2021
Jaga:

Möödunud neljapäeval avas uksed jaeketi Grossi Toidukaubad Raadi kauplus Tartu külje all. Uus hoone paistab silma kena välisilmega ning paikneb piirkonna tuiksoonel.

Täpsemini asub AS OG Elektrale kuuluva jaeketi Grossi Toidukaubad uus kauplus Tila külas aadressil Keskuse tee 2 – Raadi kaudu mineval Mustvee-suunalisel väljasõidul Tartust. Ettevõtte omanik Oleg Gross rääkis, et vastuvõtt oli väga soe. „Tegime kahe kassaga kaupluse ja praegu on kohe selge, et kahest kassast jääb seal väheks. Peame kiiresti kolmanda juurde lisama,“ tõdes omanik.

Samuti vajab laiendamist parkla. „Käimas ongi juba läbirääkimised piirinaabritega, et saada võimalus parklat sugrosurendada ja ümber ehitada,“ ütles Gross, lisades, et praktiliselt kõik kliendid on autoga.

Kauplusest läheb mööda hästi tihe liiklusvoog, asub tuiksoonel. Ümberringi paiknevad uued elamud ning ostjate seas on väga palju noori peresid,“ rääkis ettevõtja.

Keskmise kliendi profiil ning soovid erinevad mõnevõrra jaeketi teiste poodidega võrreldes. „Värskete lihatoodete müük on suhteliselt tagasihoidlik, rõhk on rohkem valmistoodetel. Ostja ootab laiemat kaubavalikut ning ostukorv on suurem,“ märkis Gross.

Raadi on tema sõnul heaks tõestuseks, et kaupluseid tasub rajada ka linna äärde. „See annab meile edaspidigi julgust tulla kauplustega linnadest välja, suurte teede äärde, kus kerkivad uued arendused,“ sõnas jaeketi omanik.

Ehitusperioodist rääkides tunnustas Oleg Gross nii Tartu valda kui ehitusettevõtet. „Asjaajamine Tartu vallaga oli väga ladus ja kõik käis operatiivselt ning kiiresti. Ehitaja Savekate OÜ oli samuti täpne ja kohusetundlik. Igati korrektselt ja hästi tehtud,“ rõõmustas Gross.

Meie hinnangul on maja nii tehnoloogiliselt kui ka välisviimistluselt väga hästi õnnestunud. See ei ole odavalt püstitatud sändvitš-karp, vaid seal on pandud rõhku ka arhitektuurile,“ lausus jaeketi omanik, lisades, et mõistagi on kauplus muus osas samuti igati kaasaegne ning uue inventariga.

Raadi kaupluse nägus välimus jäi silma ka avapäeval ostlema tulnuile. „Väga ilus uus pood on tõesti, ei osanud kohe oodatagi. Mööda sõites püüab lausa pilku,“ arvas läheduses elav Kaja.

Samuti kiideti sortimenti. „Tootevalik on ikkagi mõneti erinev, kui mujal. Huvitav oli riiulite vahel ringi vaadata, et mida siin pakutakse. Mina jäin küll rahule,“ sõnas veidi kaugemal elav, kuid Tartus tööl käiv Kaarel, avaldades ühtlasi heameelt, et kauplusesse ka pakiautomaat pandi – saab mööda minnes saadetised kätte. Lisaks Itella Smartposti automaadile asub hoones veel Euroapteek.

Liisi Kanna